Czy widzieliście film " Lista Schindlera" ?  Jest to opowieść o Żydach zamkniętych w getcie podczas II Wojny Światowej. Po...

Dziecięcy usmiech

/
0 Comments

Czy widzieliście film " Lista Schindlera" ? 
Jest to opowieść o Żydach zamkniętych w getcie podczas II Wojny Światowej.
Powinnam w tym poście raczej napisać o czymś niezwykle pozytywnym , niemniej jednak po obejrzeniu tego filmu, kilka tygodni temu, utrwalił mi się jego obraz chyba juz na zawsze. 

 Historia tytułowego Schindlera jest bowiem historią niezwykłą. 
To opowieść o tym jak jeden człowiek zdołał uratować ponad tysiąc istnień ludzkich bez użycia broni, a wykorzystując tylko swój osobisty wdzięk. 
To dowód na to, że decyzje podejmowane przez jednostkę mogą zmienić losy tysięcy innych. 
To opowieść wzruszająca, pozbawiona jednak nadmiernej ckliwości - jeśli po policzkach spływają nam łzy, to przyczyną tego jest sama realność pozbawionej reżyserskich i operatorskich tricków fabuły, oraz naturalne przerażenie wywołane horrorem oglądanej wojny i współczucie dla jej ofiar. 
Dlaczego o tym mówie ? Patrząc na tą uśmiechnietą dziewczynkę, na pocztówcę, przypominają mi się scceny z tego filmu z udziałem dzieci.... Tak bardzo przerażonych, bezbronnych i okrutnie traktowanych. 
Dziecięcy uśmiech jest bezcenny...

You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)