Zespół Pieśni i Tańca "Polonia" Centrum Polskich Tańców i Kultury od 20 lat popularyzuje polski folklor w USA i na świecie. W re...

Zespół Pieśni i Tańca "Polonia"

/
0 Comments
Zespół Pieśni i Tańca "Polonia" Centrum Polskich Tańców i Kultury od 20 lat popularyzuje polski folklor w USA i na świecie. W repertuarze posiada tańce narodowe, ludowe i salonowe. Liczy cztery grupy taneczne: dorosła, młodzieżowa, dziecięca - Mała Polonia oraz przedszkolna - Krasnoludki. Za wybitne osiągnięcia w kształceniu artystycznym i patriotycznym dzieci i młodzieży oraz krzewienie kultury polskiej w USA i na świecie zespół odznaczony Złotym Medalem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" a jego założycielka - dyrektor artystyczny i choreograf - Cecylia Roznowska - Medalem Komisji Edukacji Narodowej.


Do największych sukcesów zespołu należy zaliczyć: występ dla Ojca Świętego Jana Pawła II w Watykanie oraz podczas jego historycznej wizyty w Jerozolimie w marcu 2000r. , ponadto koncerty dla Polskiego Radia i Telewizji oraz na V Światowym Festiwalu Zespołów Polonijnych w Iwoniczu Zdroju, w Kanadzie na Festiwalu Folklorada Winnipeg, na Tajwanie na Międzynarodowym Festiwalu Kultur oraz na Węgrzech w XIV Światowym Festiwalu Narodów. W 2005 roku zespół uczestniczył w XI MIędzynarodowym Festiwal Folkloru w Brusach na Kaszubach oraz Miedzynarodowym Festiwalu Muzycznym “Eurofolk 2005 w Lozenez, Bułgarii, gdzie zdobył Grand Prix w kategorii zespołów młodzieżowych.
Dyrektorem Centrum od początku istnienia jest Anna Krysiński, kierownikiem muzycznym i akompaniatorem - Mieczysław Dzis.

Powyższa pocztówka jak widać jest już bardzo "wiekowa" , świadczy o tym pożółkły papier i delikatne zniszczenia.


Czasami miewam takie chwile, że mam ochotę rzucić to wszystko, chwycić za telefon i powiedzieć im, że wracam. Tylko do czego ? Coraz bardziej zaczynam uswiadamiac sobie, że bede już wieczną emigrantką  ...
Tęsknie... Polsko. 

You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)