Chiński Nowy Rok zwany również Świętem Wiosny (Spring Festival) jest świętem ruchomym opartym na kombinacji kalendarza księżycowego i ...

Chinese New Year. Chiński Nowy Rok. Postcard from China

/
0 Comments

Chiński Nowy Rok zwany również Świętem Wiosny (Spring Festival) jest świętem ruchomym opartym na kombinacji kalendarza księżycowego i słonecznego, rozpoczyna się wraz z nowiem księżyca i kończy po 15 dniach w czasie jego pełni, każdego roku zaczyna się innego dnia wg kalendarza gregoriańskiego.Jest to święto, na które czekają wszyscy w Państwie Środka i w tym okresie szaleństwo świętowania ogarnia całe Chiny, im lepszy początek Nowego Roku, tym lepszy cały rok. W dawnych czasach wierzono, że w trakcie Nowego Roku należy koniecznie odstraszyć bestię Nian, dlatego w tym okresie jest tyle huku, fajerwerków, koloru czerwonego, którego obawiają się wszystkie demony, oraz oczywiście muzyki.


W Wigilię nowego Roku Chińczycy tak jak my w Wigilię Bożego narodzenia spotykają się podczas uroczystej kolacji całą rodziną, która zjeżdża do rodzinnego domu nawet z najbardziej odległych zakątków świata oraz obdarowują się prezentami.
You may also like

Brak komentarzy:

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)