Skąd wziął się pomysł na Kangura z Rosji - nie wiem. Natomiast sądzę, że 5 letnie dziecko , które przyslalo mi tą pocztówkę, z pewnością...

Kangur, pocztówka z Rosji

/
1 Comments

Skąd wziął się pomysł na Kangura z Rosji - nie wiem. Natomiast sądzę, że 5 letnie dziecko , które przyslalo mi tą pocztówkę, z pewnością jest uwrażliwione na wszelakie zwierzaki ( w końcu posiada w domu 5 kotów..hehe) . Ja kiedys też byłam i Wy pewnie także. 
Kolejny dowód na to, że dorosłość odizolowuje nas od skupienia się na naturalnym pięknie, zabija wyobrażnie i wrażliwość,  tudzież ja niweluje w skrajny sposób. A teraz słów kilka o bohaterze kartki: 

kangur


Nie biega lecz skacze i kończy jako skóra do wyrobu butów
Kangur żyje wyłącznie w Australii i jest symbolem tego kraju. Nie biega lecz skacze, odbija się na tylnych łapach jak sprężyna. Jest to spokojne zwierze, dobrze znoszące suszę i upały. Zajmuje pastwiska owiec, stając się ich rywalem. W dzisiejszych czasach niestety kończy jako skóra do wyrobu butów lub pokarm dla psów. Kangur rudy największy współczesny torbacz jest z rodziny kangurowatych i jest ssakiem.
Jest to dwunożne zwierze, o charak-terystycznej sylwetce; kończyny przednie krótkie, tylne zaś długie. Duży muskularny ogon, u samicy na brzuchu torba. Samiec z ogonem osiąga 2,4 m długości; samica jest mniejsza. Masa ciała u samca dochodzi do 66 kg, a samicy tylko 26,5 kg. Żyje do 25 lat (średnio tylko 6 - 7 lat).
Potrafi skakać z prędkością 40 km / godz.
Długość ciąży 35 dni i 235 dni mały przebywa w torbie.
Na świecie żyje obecnie około 2 073 000 kangurów.
Ponieważ były masowo zabijane ograniczono wydawanie pozwoleń polowania na kangury, a w parkach narodowych te zwierzęta zostały objęte ochroną.
You may also like

1 komentarz:

  1. Ten kangur ma jakieś groźne spojrzenie :P
    Znaczki bardzo mi się podobają.

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)