Abstrahując od głownych wizerunków znajdując się na poniższej pocztówce. Skupię się na ogolnosci obrazu i sztuki. Czy kiedykolwiek zdarzył...

Obraz "Krzyk" Edwarda Muncha.

/
4 Comments
Abstrahując od głownych wizerunków znajdując się na poniższej pocztówce. Skupię się na ogolnosci obrazu i sztuki. Czy kiedykolwiek zdarzyło Wam się aby utrwalił się Wam po dziś dzień jeden obraz podczas każdej pędzącej z predkością odrzutowca mysli o sztuce obrazowej? Mi tak - pierwsze taka myśl, która mi się nasuwa to "Krzyk" Edwarda Munch. Zresztą nie ma się co dziwić, Krzyk, obok takich obrazów, jak Mona Lisa Leonarda da Vinci czy Słoneczniki Vincenta van Gogha, należy do najbardziej znanych obrazów na świecie. Jest uważany za arcydzieło ekspresjonizmu. Zakochałam się w tym obrazie jeszcze w czasach szkoły podstawowej, czyli wieki temu... Pamiętam,że narysowałam go na białej kartce papieru i wówczas marzyłam aby w przyszłości być artystą i zajmować się malarstwem.... Dziś nie wiele mam z malarstwem wspólnego, niemniej jednak "Krzyk" zawsze bedzie favorytem.

krzyk malarstwo

Za to znaczek....mmmmm....
You may also like

4 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aaaaa....możliwe. Tylko dlaczego z Finlandii? zresztą kto ich zrozumie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. JA dostałam dzisiaj z Finlandii wieżę Eiffla do góry nogami więc wiesz... wszystko jest możliwe :D

  OdpowiedzUsuń
 4. No tak. Szaleństwo abstrakcji ;)

  OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)