Austria jest jednym z członków krajów europejskich, do UE przystąpiła w 1995 roku. Nad zachodnią i południową częścią Austrii górują Alp...

Austria

/
4 Comments
Austria jest jednym z członków krajów europejskich, do UE przystąpiła w 1995 roku.
Nad zachodnią i południową częścią Austrii górują Alpy, a część wschodnia, w której leży Wiedeń, stolica kraju, rozciąga się w dorzeczu Dunaju.
Aż do końca I Wojny Światowej Austria była centrum wielkiego cesarstwa obejmującego od stuleci większość terenów Europy Środkowej. Dzisiaj jest republiką federalną złożoną z dziewięciu krajów związkowych.
W Wiedniu mają siedzibę liczne organizacje międzynarodowe, w tym Sekretariat Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej oraz Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową. 
Austria może się poszczycić bogatym dziedzictwem kulturowym. Szczególne miejsce zajmuje w nim Wolfgang Amadeusz Mozart, a muzyka Franza Schuberta również cieszy się ogromną popularnością. W świecie filozofii i idei kontrowersje budzą wciąż teorie Zygmunta Freuda, a Ludwig Wittgenstein pozostaje jednym z najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku. Dzieła Gustawa Klimta podziwiane są na całym świecie.
 Kto chce wiedzieć więcej niech poszuka na Googlach, bo mi w zupełności ta informacja wystarczy. Poniżej przedstawiam moją pierwszą pocztówkę z tego kraju:You may also like

4 komentarze:

  1. Biorąc pod uwagę Twoje ulubione B&W to tutaj aż razi kolorami!

    OdpowiedzUsuń
  2. Owszem, w sumie kolorem mogłoby razić gdyby był to piękny widok na Alpy ;)

    OdpowiedzUsuń

W statystykach komentarzy mam ponad 400 stron spamu , fajnie ,że mnie odwiedzacie, ale jeszcze milej gdy bedziecie pisac na temat :)
Za każdy wartościowy komentarz dziękuje z całego serducha, to mobilizuje ! :)